Basın

Erdal Can Alkoçlar Milli İnovasyon Haberi

Haberin devamı için tıklayın.

Erdal Can Alkoçlar NFT Haberi

Haberin devamı için tıklayın.

Erdal Can Alkoçlar: Tokenizasyon Madenciliğin Geleceğidir

Haberin devamı için tıklayın.

Erdal Can Alkoçlar’dan Türk Mucitlere Destek

Haberin devamı için tıklayınız.

Tby Holding, Erdal Can Alkoçlar Ve Metehan Yeşil’in Patentleri İçin Fikri Mülkiyet Hakkı Alacak!

Yahoo’dan alınan habere göre, Avrupa’nın en büyük biyo kütle enerjisi tesisinin hisselerinin %75’ini satın alan ve daha yeni kurulmuş bir yatırım holding şirketi olan TBY Holding Erdal Can Alkoçlar ve Metehan Yeşil tarafından icat edilmiş olan 128 ilaç patentinin tek ve yegane Fikri Mülkiyet Hakları’nı aldı.

Kapsamlı portföy antiviral anti-bakteriyel ve anti-fungal etkenlerden senolitik, pro-somatoropik, anti-astenik, miyotrofik, nootropik ve anti-karsinojenik bileşiklere kadar potansiyel olarak iyileştirici ve yardımcı çok çeşitli formülasyonlar ile 1134 bileşenden oluşan ve Erdal Can Alkoçlar ve Metehan Yeşil tarafından icat edilen 422 patentten oluşmaktadır.

TBY Holding’in CEO’su Esen Darlan; portföyün ABD piyasasında farmasötik ve biyo-sefik formülasyonlar olarak tamamlanabilecek hem bilimsel menkul değerler hem de bankacılık ve kredi istikrazları için sağlam teminatlar olarak ikili bir potansiyel kullanımı olduğunu belirtti.

Geniş patent portföyünün, önceki bilimsel Denetim raporlarına ve Ticaret mahkemesi değerlemeleri baz alınarak tahmin edilen itibari değeri 3.200.000 ABD Doları’dır.

TBY Holding Yönetim Kurulu Başdanışmanı Mahmut Oğul “Kuzey Amerika Piyasasında ilaçlar ve takviyeler olarak kayıtlı olan formülasyon patentlerimizi tescilli ilaçlar olarak sonuçlandırmak için Amerikan şirketleri ile eş zamanlı olarak ortak girişimler kurarken, özellikle Afrika ve Orta Doğu bölgelerine tamamıyla Türk ekipleri tarafından geliştirilen Türk icatlardan oluşan biyoteknolojik bilgi birikimimizi ihraç etmeye ve teknoloji transferlerini kolaylaştırmaya istekliyiz.” şeklinde açıklama yaptı.

Erdal Can Alkoçlar “Sayın Yeşil ve Ben, Sayın Darlan öncülüğündeki TBY Holding ekibimize derin bir güven duyuyoruz. Bizimki gibi ilaç patent portföylerinin optimum ve verimli kullanımı ile ilgili kurumsal temsilcilik olarak yetkili grup şirketlerimize Fikri Mülkiyet Hakları sağlamaya devam edeceğiz, Fikri Mülkiyet Haklarını almak ilaç patentlerinin potansiyellerini en iyi şekilde değerlendirmek için tek uygun konsepttir. Holdingimizdeki profesyonel ekibin bunu başaracağına inancımız tam. ” yorumunda bulundu.

Haberin devamı için tıklayın.

Besin takviyesi alanında yerli klinik araştırma merkezi kuruluyor

Biyosotik inovasyon alanında araştırmalar yapan tıp akademisyenlerinden Dr. Sebahattin Ataoğlu’nun da yer aldığı projeyle viral kanserlere yönelik formüle edilmiş olan destek tedavi amaçlı patentli besin takviyesi buluşlarının klinik çalışmaları için işbirliği anlaşması imzalandı.

Haberin devamı

Türkiye ve Bosna-Hersek’ten ilaç sektöründe dev anlaşma

Spektral Holding iştiraklerinden ve dünyada en fazla patente sahip ilaç yatırım şirketlerinden Mas İlaç Yatırım A.Ş ile Bosna-Hersek’li ilaç üreticisi Zada Pharmaceuticals arasında, uluslar arası ilaç üretimi ve satışı konusunda anlaşma imzalandı.

Anlaşma; bir anti-karsinojenik, iki antidiyabetik, bir antiviral, bir antienflamatuar ve bir de pro-somatropik formulasyon içeren patent portfolyosunun lisans sözleşmelerini kapsıyor.

İki ülke arasındaki ilk biyosötik teknoloji transferi olan bu lisans devirleriyle 24 ilaç ruhsatı, iki ay içinde onaylanıp, ürünlerin ilk on adeti üç ay içinde önce Bosna-Hersek, sonra da Türkiye, Benelüks ülkeleri ve Batı Avrupa genelinde piyasaya sürülecek.

İki kardeş ülke arasında imzalanan protokol uyarınca iki taraf üretim ve pazarlama konusunda birlikte yürüyecek.

Haberin devamı

MAS ilaç, Triborarge’nin patentlerini uluslar arası yatırıma açıyor

Mas İlaç Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Can Alkoçlar ile TriborArge Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Murat Özayman arasında imzalanan anlaşma ile TriborArge’nin tüm patent ve know-how konularında işbirliği gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Mas İlaç Yatırım A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Can Alkoçlar, ‘’Bugünden yarına yatırım yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. İlaç üretim ve patent paylaşımı dışında sektörde yeni fikirleri ve çözümleri olan mucit ve girişimcilerimizi de etkin bir şekilde destekleyerek, dünyaya açılmalarına yardımcı oluyoruz. Türk kimya şirketlerinden birçok patent sahibi TriborArge ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğimizin, bu anlamda büyük değer taşıdığına inanıyorum’’ diye konuştu.

Haberin devamı

Avrupa Diplomatlar Birliği Yılın Genç Bilim Ödülü

Zbigniew Roch Başkanlığı’ndaki Avrupa İş Kulubü ile Türkiye Başkanlığı’nı Ferhat Bozçelik’in yürüttüğü Avrupa Diplomatlar Birliği (DMW), bu seneki Avrupa Yılın Genç Bilim Ödülü adaylarının Türk mucit Erdal Can Alkoçlar olduğunu açıkladı. Roch ve Bozcelik, Alkoçlar’ın bu ödüle aday gösterilmesinin Covid-19’un semptomatik tedavisine yönelik geliştirdiği adjuvan formulasyonlar olduğunu belirtti.

Haberin devamı

Besin takviyesi klinik çalışmaları için iş birliği

İSTANBUL, (DHA) – Kanser alanında araştırmalar yapan tıp akademisyenlerinden Prof. Dr. Ali Sarper Diler ve Spektral Holding arasında viral kanserlere yönelik formule edilmiş olan destek tedavi amaçlı patentli besin takviyesi buluşlarının klinik çalışmaları için iş birliği anlaşması imzalandı.  

Haberin devamını okuyun.