Ana Sayfa » Basın » Tby Holding, Erdal Can Alkoçlar Ve Metehan Yeşil’in Patentleri İçin Fikri Mülkiyet Hakkı Alacak!

Tby Holding, Erdal Can Alkoçlar Ve Metehan Yeşil’in Patentleri İçin Fikri Mülkiyet Hakkı Alacak!

Yahoo’dan alınan habere göre, Avrupa’nın en büyük biyo kütle enerjisi tesisinin hisselerinin %75’ini satın alan ve daha yeni kurulmuş bir yatırım holding şirketi olan TBY Holding Erdal Can Alkoçlar ve Metehan Yeşil tarafından icat edilmiş olan 128 ilaç patentinin tek ve yegane Fikri Mülkiyet Hakları’nı aldı.

Kapsamlı portföy antiviral anti-bakteriyel ve anti-fungal etkenlerden senolitik, pro-somatoropik, anti-astenik, miyotrofik, nootropik ve anti-karsinojenik bileşiklere kadar potansiyel olarak iyileştirici ve yardımcı çok çeşitli formülasyonlar ile 1134 bileşenden oluşan ve Erdal Can Alkoçlar ve Metehan Yeşil tarafından icat edilen 422 patentten oluşmaktadır.

TBY Holding’in CEO’su Esen Darlan; portföyün ABD piyasasında farmasötik ve biyo-sefik formülasyonlar olarak tamamlanabilecek hem bilimsel menkul değerler hem de bankacılık ve kredi istikrazları için sağlam teminatlar olarak ikili bir potansiyel kullanımı olduğunu belirtti.

Geniş patent portföyünün, önceki bilimsel Denetim raporlarına ve Ticaret mahkemesi değerlemeleri baz alınarak tahmin edilen itibari değeri 3.200.000 ABD Doları’dır.

TBY Holding Yönetim Kurulu Başdanışmanı Mahmut Oğul “Kuzey Amerika Piyasasında ilaçlar ve takviyeler olarak kayıtlı olan formülasyon patentlerimizi tescilli ilaçlar olarak sonuçlandırmak için Amerikan şirketleri ile eş zamanlı olarak ortak girişimler kurarken, özellikle Afrika ve Orta Doğu bölgelerine tamamıyla Türk ekipleri tarafından geliştirilen Türk icatlardan oluşan biyoteknolojik bilgi birikimimizi ihraç etmeye ve teknoloji transferlerini kolaylaştırmaya istekliyiz.” şeklinde açıklama yaptı.

Erdal Can Alkoçlar “Sayın Yeşil ve Ben, Sayın Darlan öncülüğündeki TBY Holding ekibimize derin bir güven duyuyoruz. Bizimki gibi ilaç patent portföylerinin optimum ve verimli kullanımı ile ilgili kurumsal temsilcilik olarak yetkili grup şirketlerimize Fikri Mülkiyet Hakları sağlamaya devam edeceğiz, Fikri Mülkiyet Haklarını almak ilaç patentlerinin potansiyellerini en iyi şekilde değerlendirmek için tek uygun konsepttir. Holdingimizdeki profesyonel ekibin bunu başaracağına inancımız tam. ” yorumunda bulundu.

Haberin devamı için tıklayın.